Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Recital lutnistki Jung Min Kim

12 maja / 12:00

Darmowy

Dzisiejszy zatomizowany świat, głośny, chaotyczny nie daje wielu sposobności by podziwiać piękno, które nas otacza. Tym bardziej jeśli jest to piękno niezwykle subtelne, delikatne, wymagające od obserwatora dużej wrażliwości. Czy potrafimy jeszcze kontemplować, doceniać takie piękno? Miejmy nadzieję, że tak bo dobrą okazją ku temu będzie koncert, który odbędzie się 12.05 w ramach Salonu Artystycznego im. Fryderyka Chopina. Program koncertu przeniesie słuchaczy w czasy renesansu i wczesnego baroku. Zabrzmią dzieła zapomnianych dziś mistrzów, których muzyka gościła na najznakomitszych dworach Europy. Wśród kompozytorów znajdziemy takie nazwiska jak: John Dowland, Francesco da Milano, Hieronymus Kapsberger, Giulio Caccini, a także jego córkę, Francescę. Usłyszymy również utwór Michelangela Galilei, młodszego brata Galileusza. Wszystkie dzieła zostaną wykonane na lutni, instrumencie o najdyskretniejszym, anielskim brzmieniu spośród instrumentów historycznych. To pewien paradoks, że największe namiętności najlepiej wyraża subtelność. W świat miłości, śmierci, piękna przeniesie słuchaczy jedna z czołowych lutnistek młodego pokolenia Jung Min Kim.

Jung Min Kim urodziła się w 1989 roku, w Seoulu (Seulu). Dzieciństwo spędziła w Tokio. Studiowała śpiew w Seoul Arts High School oraz Ewha Womans University. Swoją wiedzę pogłębiała na studiach specjalistycznych w tak renomowanych uczelniach jak: Musik Hochschule w Trossingen (śpiew barokowy), Civica Scuola di Musica w Mediolanie (lutnia) czy Conservatorio Franco Vittadini w Pawii (w klasie lutni renesansowej, którą prowadził prof. Massimo Lonardi).

Jest członkiem zespołu Ensemble „Resveilli?s Vous” prowadzonego przez Claudię Caffagni. Zespół gościł na wielu międzynarodowych festiwalach poświęconych muzyce dawnej m.in.: w Rzymie, Rawennie, Modenie, Trieście czy Klagenfurcie. Artystka ma swoim koncie nagrania dla wytwórni takich jak Amadeus i Brillant Classics. W 2018 roku wykonała solowy recital w katedrze Myeongdong w Seulu, a także wygłosiła wykład poświęcony historycznym zagadnieniom wykonawczym w Korea National University of Arts oraz Dankook University. Prowadziła, także warsztaty w Maynooth, w Irlandii. Prowadzi zespół Dionea Ensemble, z którym występuję regularnie wykonując muzykę renesansową i barokową.

Szczegóły

Data:
12 maja
Czas:
12:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
Strona internetowa:
http://www.moklegionowo.pl/zaproszenia/recital-lutnistki-jung-min-kim-w-salonie-artystycznym,2093.html

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie
Telefon:
22 784 44 99
Email:
mok@moklegionowo.pl
Strona internetowa:
http://moklegionowo.pl/

Miejsce

filia MOK Legionowo
Targowa 65
Legionowo, mazowieckie 05-120 Polska
+ Google Map
Telefon:
22 784 14 22
Strona internetowa:
http://moklegionowo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *