Skip to content

MWL inna niż znasz!

No witam! Tutaj już dawno nie pisaliśmy, prawda? A to w końcu „Muzyka w legionowskim”, strona-matka! 🙂 Od jej założenia minęło dużo czasu. W tym czasie z informatora powiatowego bardzo szybko i równie organicznie przekształciliśmy się w coś jakby.. nieformalny label! 😮

Historia wygląda z grubsza tak, że na początku opisywaliśmy stan zastany — mogliście dowiedzieć się głównie gdzie grana jest muzyka klasyczna oraz gdzie można udać się na festyn. Oczywiście było też kilka innych wydarzeń-perełek, ale to nadal bardzo niewiele. W tym czasie udało nam się dotrzeć do bardzo interesującej społeczności muzyków — okazało się, że jest Was mnóstwo! Macie swoje pragnienia i związane z nimi projekty muzyczne. To czego szukaliście to wsparcia, zrozumienia, motywacji, branżowego know-how. I tu wkraczam ja, cały na biało. 🙂 No dobra, na szaro, bo prawda jest taka, że nie jestem alfą i omegą, nie pracowałem w stricte branży muzycznej — ale wyszło na to, że potrafię integrować ze sobą ludzi i dostarczać im tego czego potrzebują! Spójrzmy co takiego się wydarzyło.

  • Zbudowaliśmy bardzo zgraną społeczność powiatowych muzyków skoncentrowaną wokół naszej facebookowej grupy.
  • Mamy wśród siebie ludzi o różnych zdolnościach. Potrafimy nauczać gry na instrumentach, produkować muzykę, wideo, robić materiały promocyjne, aranżować sceny… I widać, że tymi zdolnościami chętnie się dzielicie!
  • Odpaliliśmy Wielki Zderzacz Muzyków, przez który przewinęło się niemal 70 muzyków! Na „Zderzakach” prowadzone są warsztaty, gracie własne kawałki, odwiedza nas przypadkowa publika z ulicy!
  • Zorganizowaliśmy niesamowity finałowy koncert sześciu wspaniałych artystów, wspominany do dzisiaj, a minęło dobre pół roku!
  • Pomogliśmy zaistnieć w szerszej światowości lokalnym artystom, którzy zaprzyjaźnili się z nami!
  • Jeździmy z Wami na koncerty, bawimy się, dodajemy otuchy, doradzamy jak czynić branżowe postępy.
  • Wspieracie nas finansowo na Patronite!

I szczerze mówiąc patrząc przed siebie widzę jak niewiele jeszcze wiem i potrafię. Ale wiem jak zdobywać tę wiedzę oraz doświadczenie.. i wiecie co? Chyba właśnie to chcę robić i wychodzi to naprawdę dobrze!

„Muzyka w legionowskim” z informatora kulturalnego przekształciła się w coś co skupia lokalnych artystów i działa głównie na ich korzyść. Nadal chcemy pomagać organizatorom w powiatu legionowskiego urozmaicać ich ofertę, nadal chcemy żeby publika regionalna była doinformowana i dobrze bawiła się niekoniecznie tylko na przaśnych imprezach.. Jednak co by nie mówić to wszystko kręci się wokół Was drodzy artyści!

Co nas czeka w najbliższej przyszłości czego jeszcze nie doświadczyliście? Przede wszystkim artykuły, które pomogą Wam rozwinąć warsztat muzyczny oraz pozwolą Wam sprawnie poruszać się po branży. Będą też recenzje Waszej wydanej na bogato twórczości. Mamy już dwóch autorów tekstów, ale jeśli też chcesz czymś się dzielić to zaraz stworzę tu dla Ciebie konto, pisz śmiało. 🙂 Poza tym kończy się robić dwugodzinna pamiątka z finału Wielkiego Zderzacza Muzyków, wyszło wspaniale! Jest jeszcze kilka dużo większych rzeczy, ale to Wam nieoficjalnie powiem, bo nie chce zapeszać..

Trzymajcie się, bądźcie wszyscy ze sobą w kontakcie, wspierajmy się a zrobimy wspólnie wspaniałe rzeczy! Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich ludzi, których poznałem od rozpoczęcia tej inicjatywy. Możemy się od siebie bardzo wiele nauczyć i jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy!

A teraz posłuchajcie sobie trochę muzyki i przejrzyjcie nową stronę!

close
Moje zainteresowania to:
Published inMWL